Duvar Sistemi

nemoHaus patentli yapı ve duvar sistemimiz yapının niteliklerine göre iki çeşittir :
Köprü bağlantılı duvarlar
Demir bağlantılı duvarlar


Köprü bağlantılı duvar elemanları tamamen EPS köpükten meydana gelirler. Duvar elemanlarının birbirlerine geçirilerek dizilmelerinden sonra demir donatısı tamamlanarak standart 25 lik duvarda m² ye 1,3 m³ beton dökülür. Burada kullanılan beton akıcı ve kendinden yerleşen özel katkılı betondur. Duvar kalınlığı 25 cm dir. EPS yapı elemanların içerisinde düşeyde ve yatayda 15 x 15 cm lik beton ızgara oluşur.

Demir bağlantılı duvarlar Almanya'da yangın duvarı olarak adlandırılırlar. EPS elemanlar 5 mm kalınlığındaki çiroz demirleri ile birbirlerine irtibatlanmışdır.Bu EPS elemanların arasına, statik ihtiyaca göre demir donatı konuldukdan sonra içerisine beton dökülür. Çiroz demirlerinin boyutlarına göre beton hacmi istenilen kalınlığa getirilebilir. Standart duvarda perde duvar kalınlığı 15 cm olmakla birlikte bu kalınlık 20, 25 ve 30 cm kalınlıkta duvarlar haline getirilebilir. İstenen yalıtım değerine bağlı olarak polistren elemanlar kalınlaştırılır. Bu şekilde 30, 36, 42, 46, 51 ve 56 cm kalınlığında duvarlar elde edilir.


Uygulama aşamalarını görmek için lütfen Referanslar sayfamızı inceleyiniz

 

Şirketimiz, ürünlerimiz ve servislerimiz hakkında daha fazla bilgi edinebilmeniz için sitemizin diğer sayfalarınıda yakından incelemenizi tavsiye ediyoruz.Teklif talep ve İletişim formuna ulaşmak için lütfen devam butonuna tıklayınız.

devamı...